Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі.

Кран, що протікає, призводить до втрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.

Завантажуйте пральні та посудомийні машини повністю. При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15%. При не завантаженні барабану пральної машини повністю, половина води і енергії витрачається даремно. З тієї ж причини необхідно вибирати оптимальний режим прання. По можливості вибирати більш низьку температуру прання. Більше 90% електричної енергії, яку споживає пральна машина, йде на нагрівання води. З цієї причини прання при низькій температурі набагато економічне.

Вчасно очищуйте пилосос. На третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії.

Не залишайте електроприлади «в режимі сну». Приклад: телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт*год на місяць, музичні центри — в середньому 8 кВт*год, DVD-плеєри — 4 кВт*год та комп’ютери — 3,6 кВт*год. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування (« режимі сну») може досягати 350-400 кВт*год на рік

Використовуйте енергоефективну побутову техніку. Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас «А++» - найбільш енергоощадний, клас «G» - найменш енергоощадний. Придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» Ви на 30-50% зменшите споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В». Приклад: холодильники класу «А» споживають в середньому 0,9 кВт*год на добу, а класу «С» – близько 1,45 кВт*год. Таким чином, придбавши холодильник класу «А» Ви зменшите споживання електричної енергії на рік на 200 кВт*год і, як, результат, економія Вашого бюджету

Приймайте душ замість ванни. Таким чином ви зекономите 60 % води. 140-160 літрів витрачається на ванну та 30-50 літрів на прийняття п’ятихвилинного душу.

Згідно зі статистикою, з усієї енергії, яку ми споживаємо в побуті, 70% - витрачається на обігрів приміщень, 15% - на приготування їжі, 10% - енергії споживає побутова техніка, 5% - спрямовується на освітлення.

Використовувати у побуті прилади із позначками «А» або «А+». Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії в порівнянні із холодильником із маркуванням «В»; Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати.Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.

Використовувати в побуті прилади з позначками «А» або «А+» . Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе зберегти до 30-50% електроенергії в порівнянні з холодильником із маркуванням «В»; Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати.

Закручуйте кран коли чистите зуби. Інакше щохвилини ви втрачатимете близько 10 літрів води

Розмістіть за батареями теплозахисні екрани або фольгу, тоді тепловіддача збільшиться на 20%.

Не тримайте холодильник біля плити. Щоб підтримувати сталу низьку температуру, холодильник з таким сусідством споживатиме більше енергії.

1. Вимикайте з розетки мобільні телефони, ноутбуки, та іншу техніку після того, як вони зарядилися. Так ви заощадите багато електроенергії та вбережете від швидкого зношування акумулятори.2. Не тримайте телевізори та інші побутові електроприлади у режимі “сну” (standby). Цей режим споживає багато енергії.

Заощадити електроенергію допоможе заміна старих лампочок на нові енергозберігаючі (світлодіодні). Термін їхньої служби триваліший, а ваш рахунок на електроенергію зменшиться на 20 %.

Слідкуйте, щоб ваші батареї були завжди відкритими. Уникайте декору на батареях. Тоді батареї грітимуть помешкання, а не штори, стіни та меблі.

За день з несправного туалетного бачка може витекти до 2 000 літрів води. Встановіть у туалеті економний зливний бачок, з двома клавішами змиву. Так ви будете використовувати всього 6 або навіть 3 літри води замість 10-12 за одне зливання.

Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення. При виході з будинку вимкніть з розеток всі побутові прилади, крім холодильника.

Мийте посуд у закритій пробкою раковині, а не під проточною водою. Це у 3-5 разів зекономить споживання води.

Грійте в чайнику тільки необхідну на даний час кількість води. Регулярно видаляйте накип, щоб чайник швидше нагрівав воду та споживав менше енергії

Фахівці вважають, що усередині квартири можна збільшити тепловіддачу за рахунок кольору батарей. Про це пише Homius. Тепло від радіатора відводиться випромінюванням, конвекцією та теплопровідністю. Частка тепла, що відводиться випромінюванням, збільшується при фарбуванні радіатора у темний колір. Це дозволить збільшити тепловіддачу на 20−25%. Як відомо, батареї також обігрівають кімнату внаслідок конвекції повітря, що омиває їх. Тому не варто ховати батареї у ящики, прикривати щільною шторою

Використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити— заощадить ся 5-10 % електроенергії;