Шкільний портал
П`ятниця, 29.03.2024, 17:54
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Конкурс "Педагог-новатор" 2016 року [146]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор 2017 року [171]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Конкурс "Педагог-новатор" 2018 року [192]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [0]
Конкурс "Педагог-новатор" 2019 року [217]
Конкурс "Педагог-новатор" 2021 року [321]
Конкурс "Педагог-новатор" 2022 року [437]
2022 р. Зорепад педагогічної майстерності [288]
2022 р. Кращий науково-методичний матеріал [123]
2022 р. Кращий інтернет-ресурс [26]
Конкурс "Педагог-новатор" 2023 року [580]
2023 р. Зорепад педагогічної майстерності [388]
2023 р. Кращий науково-методичний матеріал [150]
2023 р. Кращий інтернет-ресурс [42]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3748
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Конкурс "Педагог-новатор" » Конкурс "Педагог-новатор 2017 року

Інтегрований урок з української мови та інформатики в 6 класі «Написання слів з пів-, напів-. Пошук об’єктів файлової системи»
[ Викачати з сервера (2.79 Mb) ] 27.06.2017, 21:41

Конкурс "Педагог-новатор 2017"

Конкурсний матеріал № 46

Назва матеріалу:

Інтегрований урок з української мови та інформатики в 6 класі «Написання слів з пів-, напів-. Пошук об’єктів файлової системи»

Мета уроку з української мови: ознайомити учнів із правилами написання слів з пів-, напів-; формувати вміння знаходити в реченнях, словосполученнях слова з наведеною орфограмою, пояснювати їх написання; розвивати навички самостійної та групової роботи; виховувати любов до рідної мови.

Мета уроку з інформатики: формувати вміння здійснювати пошук об’єктів файлової системи; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійний проектор, таблиці.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Вступне слово вчителя. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

Учитель мови (далі – УМ): Доброго дня, юні українці. Сьогодні ми знову крокуємо до знань. Нас чекає незвичайний урок. Ми з вами спробуємо опрацювати теми з двох абсолютно не схожих наук: рідної мови та інформатики. Нам доведеться долати складні перепони: переключатися з однієї галузі знань на іншу і виконувати важкі, але цікаві завдання. Але я знаю – це вас не злякає, бо ви енергійні, цілеспрямовані, трудолюбиві, бо ви пам’ятаєте девіз нашої роботи: «Через труднощі – до мудрості!».

Отже, тема нашого уроку: «Написання слів з пів-, напів-. (Учні записують тему в зошити)

Учитель інформатики (далі – УІ): Також ми сьогодні опрацюємо тему «Пошук об’єктів файлової системи» і навчимося шукати об’єкти за іменем, за типом та за датою створення.

УМ. На цьому уроці ми маємо:

-  навчитися правильно писати слова з пів-, напів-;

            - розвивати і збагачувати власне мовлення;

            - вчитися любити і берегти свою мову, свою рідну країну.

ІІІ. Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.

  1. Пояснення вчителем теми з інформатики:

УІ: Як ви знаєте, на дисках, знімних носіях зазвичай міститься велика кількість папок і файлів. Щоб швидко знайти потрібні файли, треба перш за все зберігати їх у певному порядку. Також потрібно пам'ятати їх назву та місце їх розташування. А що робити, коли невідоме місце збереження файла, його назва чи тип?

Можна переглядати кожну папку та її вміст, поки не знайдемо потрібний файл, але для швидкого пошуку потрібного файла краще використати команду Знайти.

Пошук може здійснюватись по-різному, залежно від того, що відомо про об’єкт.

Якщо відома назва файла, то дії такі:

Пуск [ Пошук [ Файли та папки [ (вказати відомі дані) [ Знайти.

Якщо ви не знаєте назви файла, можна вказати хоча б його розширення. Якщо є сумніви у правильності написання імені чи типу файла, у пошуку використовують спеціальні символи. Зірочкою (*) позначають будь-яку кількість символів, а знаком «?» — один символ.

У результаті пошуку ми побачимо шлях до файла, назву якого було введено, або ж цілий список файлів та шляхів до них, якщо ми вводили лише розширення файла або частину назви.

Наприклад, якщо в пошуку задати «*.doc», то буде знайдено всі документи з розширенням «doc».

Якщо в пошуку задати «Море??.jpg», то буде знайдено всі файли з розширенням «jpg», які містять в імені ще два знаки після слова «море» (наприклад, море13, море14).

Для полегшення пошуку можна ввести відомі властивості файла, наприклад дату створення файла. Для цього треба відкрити вкладку Дата або, якщо точна дата невідома, увести проміжок дат, коли файл могли створити.

Також можна вводити інші відомі додаткові параметри для ефективного пошуку (розмір файла, додаткові параметри, пошук у конкретній папці тощо).

Сьогодні на уроці ми з вами скористаємося пошуком об’єктів файлової системи для вивчення теми з української мови.

  1. Опрацювання епіграфу до уроку:

УМ: Епіграфом до нашого уроку є слова українського поета початку ХХ ст.. Олександра Олеся.

«Піввіку у землі лежала мова

І врешті вибилася в світ.

О мово, ноче колискова!

Прийми мій радісний привіт.

Навік пройшла пора безславна.

Цвіти і сяй, моя державна»

  • Як ви розумієте слова автора? (Орієнтовна відповідь: Поет захоплюється тим, що його рідна мова після тривалого забуття, заборони здобула статус державної).
  • Подивіться на дату написання цих рядків, чи є вони актуальними сьогодні? (Орієнтовна відповідь: Хоча вірша написано майже сто років тому, але зміст його відображає наше сьогодення).
  • Цілком з вами згодна. Мене взагалі не полишає відчуття дежавю, коли я читаю поезії О.Олеся. Як і сто років тому, так і сьогодні нам важливо втримати статус державної української мови, щоби згодом знову не стати людьми без роду і племені: манкуртами.
  • А чи знаєте ви, кого називають манкуртами? Що означає слово – дежавю? Щоб з’ясувати це, нам необхідно виконати словникову роботу.

УІ: Щоб провести словникову роботу, вам треба знайти на ваших комп’ютерах файл з іменем «Словничок». Для цього дійте за інструкцією №1 на ваших столах. Відкрийте знайдений файл і ознайомтесь з тлумаченням зазначених слів та запишіть їх в зошити. (Учні виконують завдання за комп’ютерами).

УМ: Переходимо до вивчення нашої теми. Сьогодні ми маємо усвідомити, що слова з частинками пів-, напів- можуть писатися разом, окремо, через дефіс і з апострофом. Для цього існує правило, яке ви зараз спробуєте сформулювати самі, користуючись прикладами-підказками.

УІ: Щоб скористатися підказками, вам необхідно здійснити  пошук файлів, в яких відомо тільки частина імені, у кожної групи своя. Для цього скористайтеся інструкцією №2

УМ: Знайдіть файли з підказками, відкрийте їх, знайдіть закономірність, які умови повинні виконуватись саме для такого написання. Потім ми обміняємося інформацією і, таким чином, ознайомимося з усіма правилами.

 

І група

Пів-Євразії

Пів-Києва

Пів-Олешок

Пів-Евересту

Пів-Ялти

Пів-Каліфорнії

 

ІІ група

Пів’яблука

Пів᾽їжака

Пів’єнота

Пів’юрти

 

ІІІ група

Півсвіту

Півострова

Напівтемрява

Напівколо

Півшколи

 

ІV група

Пів на шосту

Пів на восьму

Пів на дев’яту

Пів на одинадцяту

 

 

ІV. Усвідомлення здобутих знань у процесі практичної роботи

  1. Творче редагування.

УІ: Щоб виконати вправу з творчим редагуванням, необхідно здійснити пошук файлу, ім’я якого зовсім невідоме. Відомо лише тип файлу і дату його створення. За інструкцією №3 виконайте пошук, відкрийте знайдений файл і виконайте завдання з нього.

Завдання: У кожній групі слів знайти одне, у якому допущено помилку:

А) пів-Японії, пів-Америки, пів-відра, пів-Італії.

Б) пів’ящика, пів’юшки, пів’ягоди, пів’Євпаторії.

В) півякоря, пів газети, півкласу, напівживий

Г) напівправда, півобіду, пів-життя, пів-Херсона.

2. Розподільний диктант.

Завдання: Записати слова в дві колонки: у першу ті, що пишуться через дефіс з частинками пів-, напів-, а в другу - ті, що разом. Якщо завдання виконаємо вірно, то з перших літер другої половинки слова складемо вислів – народну приказку. (Учні по черзі виходять до дошки і записують слова)

Пів(ночі), пів(ескадрона), пів(Миргорода), пів(Одеси), пів(пляшки), пів(оберта), пів(лимона), пів(Венери), пів(овалу), пів(вікна), пів(Алушти), пів(автомата).

Ключ: Мова – не полова.

  • Як ви розумієте зміст цього вислову? (Орієнтовна відповідь: Мова – це цільне золоте зерно, а не сміття, відходи, її треба плекати, збагачувати, шанувати).
  1. Фізпавза

УМ: А тепер пропоную вам трішечки перепочити і розім’ятися. До сьогоднішнього уроку я склала для вас, діти,  руханку, а щоб вірно виконати всі рухи, треба  спочатку визначити, як писати виділені слова. Якщо через дефіс – треба присісти, разом – взятися за руки з товаришем, з апострофом – притиснути руки до серця.

(Учитель читає, а учні виконують руханку)

З другом поділись пів’яблуком.

В сонечка візьми півпроменя.

Хай засвітить він півусмішку

Напівсховану долонями.

Хай душа твоя світить милістю

Рідних оточи турботою.

Не пів-України, а всю люби з щирістю

І не стань напівпатріотом –ти.

V. Підсумки уроку

УІ: Ось і добігає кінця наш урок. Чому ми сьогодні навчилися, що для вас виявилося складним, що далося легко? Щоб проаналізувати свою роботу, поставте відмітки у своїх картках-алгоритмах.

УМ: Зробіть такі ж відмітки і на іншому боці картки й проаналізуйте роботу з української мови. Домашнє завдання ви зайдете на цих же картках.

Що вам найбільше запам’яталося з теми? (Орієнтовна відповідь: Я зрозумів, як треба писати слова з частинами пів-, напів-).

Що найбільше сподобалось? (О.в.: Виконувати завдання з мови на комп’ютері. Запам’яталось слово дежавю).

А про які важливі речі для українців ми говорили сьогодні? (О.в.: Про любов до рідної землі, до рідної мови).

Так, справді, щоб стати справжньою людиною, слід дотримуватися загальнолюдських, морально-етичних норм; любити й шанувати своїх рідних, дбати про свій дім, знати й поважати свою мову, любити й цінувати свою країну, а якщо потрібно – бути готовим її захистити. Саме сьогодні тисячі українців виборюють право жити вільно на своїй землі, вчити історію свої пращурів, бути вільним у своєму виборі , розмовляти рідною мовою. І серед цих тисяч є 32 наших односельці, наші брати, друзі, знайомі, що виборюють ці права й свободи для усіх нас сьогодні на передовій у зоні АТО.

УІ: Тож давайте будемо гідними їх високого подвигу, їх великої самопожертви, їх патріотизму і побажаємо усім нам миру, бо він нам дуже потрібний.

УМ: І хай слова нашої пісні стануть оберегом-молитвою всім українцям. (учні співають пісню «Нам потрібне мирне небо» на фоні презентації з портретами односельців – учасників АТО).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Конкурс "Педагог-новатор 2017 року | Додав: Ростислав
Переглядів: 1416 | Завантажень: 67 | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024