Розробка уроку з української мови, 2 клас «Закріплення знань про речення. Поширення речень»
Автор: Бондаренко Валентина Іванівна, вчитель початкових класів Нововоронцовської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Нововоронцовської селищної ради Херсонської області
Мета. Учити дітей встановлювати зв’язок слів у реченні за допомогою питань, удосконалювати навички визначення головних слів у реченні, поширювати речення; розвивати самостійність, інтерес до навчання; виховувати акуратність в роботі.
Обладнання: підручник, навчальна програма з елементами гри «Українська мова»,таблиця.
Хід уроку
1.Каліграфічна хвилинка
- Урок продовжимо ми без зупинки з каліграфічної хвилинки
- З даних літер вилучи зайву
- и С я ц и н я
- Отож, яка літера зайва?
- Що ви знаєте про літеру я
- Запишіть
Ял ля ця вяояая синиця
-
- Зробити звуко-буквенний аналіз слова синиця
1.3 Скласти речення зі словом синиця
Визначити в цьому реченні головні слова. Встановити зв’язок слів у реченні.
1.4. Перевірка домашнього завдання
- Зачитати останнє речення, назвати головні слова.
2. Повідомлення теми і мети уроку
- На сьогоднішньому уроці ми продовжимо роботу над закріпленням понять головні слова в реченні та навчимося поширювати речення
2.1 Робота з підручником
- Прочитайте речення вправи 271. Спостерігайте, як вони поширюються за допомогою другорядних речень.
- Яке з речень повніше виражає думку?
- Отже, поширюючи речення, ми робимо його милозвучним, багатшим, гармонійним.
2.2. Робота з комп’ютером (пояснення на відео казковою героїнею Білочкою вміння поширювати речення та значення поширених речень)
3.Фізкультхвилинка
4.Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
4.1.Робота в парах. (Розставити в правильній послідовності слова в реченні. Завдання з диска «Українська мова. Навчальна програма з елементами гри»)
4.2.Творча робота з реченнями
Береза (що зробила?) …(яке?)… волосся.
Вітер (що робить?)…(які?) …хмари.
( Робота проводиться за варіантами із взаємоперевіркою).
4.3.Робота з підручником ( Виконання вправ 270,272).
5. Підсумок уроку.
Гра «Продовж думку…»
- Речення виражає ...
- За метою висловлювання речення бувають…
- Якщо в реченні про щось розповідається або повідомляється, то таке речення називається … .
В кінці розповідного речення ставиться … або… .
- Якщо в реченні про щось запитується - … .
В кінці питального речення ставиться … .
- Речення, в якому є спонукання називається … .
В кінці спонукального речення ставиться … .
|