Шкільний портал
П`ятниця, 29.03.2024, 13:57
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [388]
Розробки уроків [1045]
Виховні заходи [250]
Реферати [0]
Презентації [87]
Інше [509]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [45]
Конкурс "Педагог-новатор" [3081]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 629
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Розробки уроків

Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу. Складання рівностей і нерівностей. Розв'язування задач. Урок математики в 1 класі
[ · Скачати дистанційно (45 МБ) ] 29.01.2018, 19:56

 

Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу. Складання рівностей і нерівностей. Розв'язування задач. Урок математики в 1 класі

Автор: Шевчик Лариса Олександрівна, вчитель початкових класів Тарасівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Херсонської області

Мета: узагальнити і систематизувати знання з вивченого матеріалу, вдосконалювати навички усної лічби, вміння розв'язувати приклади і задачі, розвивати життєво необхідні компетентності молодших школярів.

Обладнання: Макет дверей із сімома замками, казкові герої: принцеса Математика, Кощій Безсмертний.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Встаньте всі рівненько, Вийдіть із-за парт. Урок математики Час нам розпочать.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Учитель.

Сьогодні ми з вами здійснимо подорож у чарівний світ казок та у світ найулюбленішої нашої науки — Математики. На уроці ми повинні бути уважними, старанними, вміти швидко і правильно обчислювати, допомагати одне одному.

  • Діти, ви любите казки? Які герої найбільше вам подобаються?

(Відповіді учнів).

  • Тепер я вам загадаю загадку, ви уважно послухайте і відгадайте її.

Він злий чоловік, Робить зло весь свій вік. Сам худющий, весь зігнутий,

Тільки кістки торохтять. Скажіть, діти, як його звать?

(Кощій Безсмертний).

Учитель.

Одного разу Кощій Безсмертний вирішив порахувати свої багатства. Та рахував він дуже погано. Тричі перелічив свої скарби і тричі отримав різні результати. Дуже розлютився. Тоді вирішив використати принцесу Математику. Але принцеса відповіла йому: «Ні, не буду тобі допомагати. Якби ти попросив по-доброму, я б тобі допомогла. А так — ні!» Ще більше розлютився Кощій і посадив Математику у в'язницю, закрив за нею двері на сім замків. Ми повинні звільнити її з полону, відкривши ці замки. Ви готові? Тії. Конроль, корекція та закріплення знань.

 

По дорозі їжак біг.

Ніс 10 яблук на пиріг.

Троє впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (7).

 

6 берізок і 2 клени Змалювала вмить Олена.

І спитала: «Скільки в мене

Тут усіх дерев зелених?»

Полічить вона не може.

Хто Оленці допоможе? (8).

 

Водить діточок завжди Гуска-мама до води.

Лопотять вони шнурочком. А гусак позаду йде

Рахунок всім веде. Скільки пальців на руках,

Стільки й діток в гусака. (10).

 

У живім куточку в школі 4 рибки є в акваріумі. Ще 2 рибки дасть Микола. Скільки риб буде тоді? (6).

 

Цінь! — горобчик прилетів.

Цінь! — і братик поруч сів.

Цінь! — і ще 2 на гілках У сіреньких кожушках.

Он вже стільки стало їх — Полічіть, будь ласка всіх! (4).

 

Викладіть відповіді у порядку зростання чисел: 4 6 7 8 10.

Назвіть найбільше (найменше) число.

Назвіть сусідів числа 8; 4; 7.

 

Вчитель.

Молодці діти, перший замок ви зняли успішно. А тепер спробуємо зняти другий замок. А для цього назвіть:

· Назвіть найменше одноцифрове число, найбільше. (1,9)

· Як їх можна назвати? (Натуральні числа)

· Яке найменше натуральне число? (1)

· Яке найбільше натуральне число? (його не існує)

· Яке з цих чисел не належить до натуральних чисел? (0)

· Що ви може сказати про нуль.(це відсутність елементів множини, при додаванні і відніманні нуля отримуємо те саме число)

· Що ви скажете про число 10(найменше двоцифрове число, складається з одного і нуля, утворюється із 9 і 1, сусіди 9 і 11 і найбільше число від усіх, які стоять перед ним)

 

Вчитель:

Дуже швидко ви зняли і другий замок.

А щоб нам зняти третій замок треба пригадати вивчені таблиці + і - чисел від одного до п'яти в межах 10. Хто бажає розповісти таблицю.

(Розповідають).

Від гарних ваших відповідей швидко відкрився третій замок.

 

Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас.

Два присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору.

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли,

два *— підняли

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати,

Розвиток математичних знань учнів.

Мабуть найлегше було зняти 4 замок

 

Кощій Безсмертний заплутався в Країні геометричних фігур давайте допоможемо йому, щоб він зняв слідуючий замок .

· Позначте на дошці точку

· Відгадайте загадку. Без початку, без кінця Пряма лінія оця. Скільки нею не іти. До краєчка не дійти. Що це?

· Скільки прямих можна крізь неї провести? (безліч)

· Скільки прямих можна провести через дві точки? (одна)

· На малюнку покажіть і дайте назву прямим які ви бачите.

· А якщо в прямої є однин початок , як називається

· А якщо пряма обмежена з двох кінців точками?

· На кресліть на дошці кут. З чого утворюються кути? Молодці. Ще один замок з принцеси знято.

 

Діти, Кощій знову вирішив перелічити свої багатства. А щоб зробити це нам треба поділитися на групи і розв'язати задачі.(діти працюють за картками, (керуючі відповідають).(б)

Молодці! Ще один замок до нашої принцеси знято.

 

Кощій запросив до себе гостей. Розселіть їх у будиночку.

(Діти записують склад чисел 4,5,6).

Так,і 7 , останній замок знято.

 

IV. Підсумок уроку.

Двері відчинилися. Наша принцеса Математика вільна. Вона дякує вам,що звільнили її з темниці Кощія Безсмертного. А що ж допомогло нам перемогти злого Кощія?

Ось і уроку кінець, Хто працював, - той молодець. Що сподобалось вам,поділіться, Що не вдалося - можна і пожалітись.

 

 

 

Категорія: Розробки уроків | Додав: Ростислав
Переглядів: 579 | Завантажень: 223 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024