Шкільний портал
Понеділок, 28.09.2020, 09:50
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Конкурс "Я - Людина!"РеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 93
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаємо Вас на сторінці Всеукраїнського пізнавального конкурсу

"Я - Людина!"

Зміст

 1. Обгрунтування запровадження та мета конкурсу
 2. Умови конкурсу
 3. Регламент проведення конкурсу
 4. Як навчальному закладу взяти участь у конкурсі?
 5. Учасники конкурсу
 6. Вимоги до відповідальної особи (шкільного куратора)
 7. Порядок проведення конкурсу
 8. Підведення підсумків конкурсу
 9. Вимоги до комп'ютерів
 10. Відеоінструкції кураторам

1. Обгрунтування запровадження та мета конкурсу

16 листопада 1996 року ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості». Цей документ встановлює, що всі люди, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри є рівними. Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру», адже терпимість – це гармонія у різноманітті. 

Різноманіття – це не недолік. Це навпаки - безцінна перевага, адже саме різноманіття культур, поглядів, переконань, захоплень і мрій є тим поштовхом, який виступає рушійною силою всіх перетворень та змін на краще в світі. Отож, ця  відмінність людей є надзвичайно корисною для світу. 

Однак, в наш час зустрічаються люди, які не просто не сприймають цих відмінностей, а й намагаються принизити й познущатись з несхожих на себе. І такі прояви агресивної поведінки набувають все більш загрозливого характеру.

Саме з метою захисту від такого приниження, знущання та інших негативних дій ЮНЕСКО 16 листопада 1996 року ухвалило «Декларацію принципів терпимості». З такою ж метою 19 січня 2019 року вступив у дію Закон України № 2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)", більш відомий в скороченій версії назви: "Закон щодо протидії булінгу". Для досягнення цієї ж мети й інші розвинені держави світу прийняли подібні законодавчі акти. 

З схожою, але видозміненою метою й ми прийняли рішення запровадити ще один пізнавальний конкурс під назвою "Я - Людина"

Гаслом до конкурсу є безсмертні слова Бернарда Шоу:

«Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».

Отож, метою конкурсу є популяризація  знань про нашу планету, про її різноманітність, знайомство молоді із звичаями, традиціями, цінностями, досягненнями та невдачами цивілізацій та народів світу для формування толерантного ставлення до відмінностей, які нас оточують. Конкурс покликаний ознайомити учнів з цікавими фактами, явищами, подіями та місцями на планеті Земля. 

Саме з метою вказати на різноманітність, ми й запроваджуємо наш конкурс.

Конкурс приурочується до кількох подій:

1. Міжнародний День толерантності, як прояв бажання прогресивних людей планети Земля захистити демократичні цінності, права та свободи, можливість відстоювати свої погляди та переконання, вберегти одних від несправедливості та агресії з боку інших.

2. День Гідності та Свободи, як свято, яке встановлене Президентом України  П. Порошенком 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

3. Закон України № 2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)", більш відомий в скороченій версії назви: "Закон щодо протидії булінгу".

Конкурс відбуватиметься в межах дат святкувань перших двох вищезгаданих подій: з 15 по 22 листопада

2. Умови конкурсу

 • До участі в конкурсі запрошуються учні 2 -11 класів ЗНЗ, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ, позашкільних закладів.

 • Конкурс не має на меті перевірити знання учнів. Навпаки, конкурс покликаний ознайомити учасників з досягненнями, культурою, звичаями, традицією тощо народів світу.

 • Конкурс включає в себе завдання різного рівня. Конкретно з жодним із шкільних предметів питання конкурсу безпосереднього зв'язку не мають. Це - міжпредметний конкурс. Питання мають загальний характер і до жодного з класів не прив'язані, враховується тільки вік учасника. Включає в себе питання з історії, географії, природознавства, літератури, музики, культури країн світу. 

 • Конкурс відбувається в комп'ютеному класі чи в будь-якому іншому приміщенні навчального закладу, який обладнаний комп'ютерами та під наглядом відповідальної особи. 

 • Завдання подаються завдяки комп'ютерним програмам, які необхідно буде завантажити з цієї сторінки в конкурсні дні. На даний час за посиланням  http://testportal.ucoz.com/load/0-0-0-1204-20

варто спробувати демонстраційну програму, яка продемонструє можливості програми та приклади роботи з завданнями. Спробувати програму потрібно обов'язково, щоб провести діагностику комп'ютерів, оскільки не всі вони відповідають вимогам програми (в такому випадку програма не запускатиметься чи не зможе зберегти результати). Щоб ознайомитись з вимогами до комп'ютерів, натисніть тут.

 • Участь в конкурсі платна.  Вартість участі у конкурсі (оргвнесок) для кожного учасника від навчального закладу коштує 17 грн. 

В цій  рамці 15-22 листопада знаходитимуться посилання на архіви, в яких будуть конкурсні програми. Достатньо буде на них натиснути і завантаження розпочнеться автоматично.

Посилання для завантаження конкурсних програм

Для 2-4 класів (перша група) : 

Для 5-8 класів (друга група) : 

Для 9-11 класів (третя група): 

Щоб завантажити програми, достатньо натиснути на посилання. Завантаження розпочнеться автоматично.

3. Регламент проведення конкурсу

1. Конкурс проводиться в один етап  15-22 листопада (в будь-який з цих днів на вибір).

2. До кінця доби 8 листопада навчальному закладу необхідно подати заявку на участь у конкурсі за адресою: zno.probne@gmail.com  Бланк заявки можна завантажити за посиланням: http://testportal.ucoz.com/load/0-0-0-1203-20

3. Після отримання заявкипротягом трьох діб (увага! навіть у вихідні дні), на Вашу електронну адресу (з якої надійшла заявка) буде надіслано реквізити (номер картки ПриватБанку) для сплати коштів за участь у конкурсі.

4. Отримавши лист-відповідь з реквізитами, необхідно  до кінця доби  14 листопада здійснити перерахування коштів (з терміналу,  Приват24, чи іншим відомим Вам способом) та, відсканувавши чек, переслати його нам за тією ж адресою zno.probne@gmail.com, вказавши в темі листа, що це чек про оплату та назву навчального закладу. Якщо кошти перераховані з Приват24, копії чека не потрібно. В такому випадку буде достатньо написати нам на електронну адресу та вказати, о котрій годині перераховані кошти та ПІБ того, з чієї картки здійснено перерахунок. У відповідь Ви отримаєте від нас лист з подальшими інструкціями. 

5. 15-22 листопада, в будь-який з цих конкурсних днів, необхідно зайти на наш сайт, на цю сторінку та завантажити архів з рамки  у якому буде 3 файли для 2-4, 5-8 та 9-11 класів, провести конкурс.

6. До кінця доби 1 грудня надіслати нам файли зі звітами з комп'ютерів, на які були встановлені програми, заздалегідь заархівувавши їх.

7. Електронні сертифікати  учасників (увага! тільки електронні), куратора та переможців конкурсу надійдуть на вказану Вами електронну адресу не пізніше 1 березня наступного року. 

Отож, хронологія така:

1. До кінця доби 8 листопада подати заявку

2. Отримати лист-відповідь з реквізитами для сплати (протягом 3-х діб)

3. До кінця доби 14 листопада перерахувати кошти та написати нам про це

4. Отримати лист з підтвердженням та інструкціями подальших дій (до 15 листопада)

5. 15-22 листопада (в будь-який з цих днів, на вибір шкільного куратора) провести конкурс

6. До кінця доби 1 грудня надіслати результати учасників від навчального закладу на нашу скриньку zno.probne@gmail.com

7. Отримати електронні сертифікати з результатами (не пізніше 1 березня), роздрукувати  та нагородити ними учасників конкурсу

4. Як навчальному закладу стати взяти участь у конкурсі?

Призначити відповідальну особу (куратора), який заповнить та надішле заявку на нашу електронну пошту zno.probne@gmail.com, сплатить організаційний внесок, організує проведення конкурсу в школі, проводитиме з нами листування.

5. Учасники конкурсу

До участі в конкурсі запрошуються учні 2 -11 класів, які будуть об'єднані в 3 групи:

 1. 2-4 класи
 2. 5-8 класи
 3. 9-11 класи

Кожній з груп буде запропоновано свій підбір запитань та окрема комп'ютерна програма.

Мінімальна кількість учасників від навчального закладу – 6 учнів.

6. Вимоги до відповідальної особи (куратора)

Щоб ознайомитись з вимогами до відповідальної особи (куратора), перейдіть за посиланням: 

 http://testportal.ucoz.com/index/vimogi_do_vidpovdalnoji_osobi_kuratora/0-68

Інструкція для відповідальної особи від навчального закладу

До початку конкурсу

1. Спробувати демонстраційну версію програми для перевірки відповідності комп'ютерів до вимог програми

2. Уважно та точно заповнити та надіслати заявку на конкурс на електронну адресу  zno.probne@gmail.com 

Увага! Не потрібно надсилати 2, 3 та більше листів одночасно. Цим Ви тільки погіршите ситуацію, оскільки заплутаєте нас. Зрозумійте, що коли надходить одночасно велика кількість листів, дуже складно. Були випадки , що реєстрували кілька листів та надсилали не одне повідомлення. Це викликає збій в роботі та тільки сповільнює її.  Достатньо буде одного листа. 

3. Регулярно (протягом 3-х діб) заходити на електронну пошту, з якої було надіслано заявку для того, щоб  отримати реквізити для сплати оргвнеску

4. Дочекавшись електронний лист-відповідь з реквізитами, сплатити орвнесок, відсканувати чек та надіслати копію на електронну адресу zno.probne@gmail.com не забувши вказати в темі листа назву навчального закладу та те, що це копія чека. Якщо кошти перераховані з Приват24, копії чека не потрібно. В такому випадку буде достатньо написати нам на електронну адресу та вказати, о котрій годині перераховані кошти та ПІБ того, з чієї картки здійснено перерахунок.  Якщо протягом 3-х діб реквізити не надійшли (це означатиме, що ми Вашого листа не отримали), надіслати нам заявку ще раз.  

5. Регулярно заходити на електронну пошту, з якої було надіслано заявку для того, щоб  отримати листа з підтвердженням отримання коштів. Якщо протягом 3-х діб підтвердження не надійшло (це означатиме, що ми Вашого листа не отримали), надіслати нам копію чека ще раз.  

Під час конкурсу

1. В період 15-22 листопада (в будь-який із вказаних днів) зайти на цю сторінку, завантажити з рамки програми, встановити їх на випробувані комп'ютери та провести конкурс.

2. В заявці скласти список учасників. Заявку Ви вже раз надсилали (при реєстрації), тепер надішліть її ще раз (заповнену), тільки тепер в ній впишіть список учасників по класам. 

3. Зібрати з усіх задіяних комп'ютерів файли, заархівувати їх.

4. Надіслати одним листом:

 • заархівовані файли
 • заявку (ще раз, але тепер зі списком учасників) 

на нашу електронну адресу zno.probne@gmail.com не забувши вказати в темі листа назву навчального закладу та те, що це файли результатів учасників конкурсу.

5. Регулярно заходити на електронну пошту, з якої було надіслано результати для того, щоб  отримати листа з підтвердженням отримання файлів. Якщо протягом 3-х діб листа від нас не надійде, надіслати файли зі списком учасників нам ще раз. Не забути вказати у темі листа назву конкурсу, назву навчального закладу та те, що це файли конкурсу.

Після проведення конкурсу

1. Час від часу заходити на електронну пошту для того, щоб перевірити, чи не надійшов від нас лист з електронними сертифікатами (електронні сертифікати учасників, куратора та переможців конкурсу надійдуть на вказану Вами електронну адресу не пізніше 1 березня).

2. Отримавши електронні сертифікати, перевірити їх на можливі помилки та відписатись нам, нагородити ними учасників.

Увага! Невиконання якогось із цих пунктів може призвести до негативних наслідків. Будьте коректними та виконайте все так, як вказано вище. 

7. Порядок проведення конкурсу

1. В будь-який з конкурсних днів, (з 15 по 22 листопада), куратор завантажує програми (їх буде 3: на 2-4, 5-8 та на 9-11 класи) з цієї сторінки на сайті (тому є сенс внести її в закладки).

2. Скидає їх на всі комп'ютери, які пройшли випробування та відповідають нашим вимогам (вимоги описані нижче). Щоб перейти до вимог, натисніть тут.

3. У встановлений куратором час в межах конкурсних днів, під його наглядом, учні сідають за комп'ютери, запускають програму, вводять свої дані та відповідають на питання. Якщо на всіх учасників комп'ютерів не вистачає, дозволяється проводити конкурс в кілька підходів  до того часу, поки всі заявлені учасники не закінчать. Як куратор встановить черговість, залежить від нього. Нам це не важливо. Однак, від того, наскільки правильно учні запишуть своє прізвище, ім'я та клас залежить правильність внесення нами даних у сертифікати.

Увага! Один учасник може взяти участь у конкурсі тільки один раз.

4. В програмі встановлено час проходження питань. Він становить 60 хвилин для кожного запуску програми. Якщо до закінчення часу не виконати всі завдання, вікно програми закриється. Після цього учасник більше не матиме права ще раз відповісти на конкурсні запитання.

5. По закінченні конкурсу куратору потрібно зібрати файли зі звітами з усіх комп'ютерів, заархівувати їх та надіслати нам на електронну адресу: zno.probne@gmail.com 

Нагадуємо, що нам потрібно надіслати файли, які знаходитимуться на всіх задіяних комп'ютерах. Вони розташовуватимуться  на диску С у папці під назвою Resultat_Lud_2020 (шлях: C:\Resultat_Lud_2020). Файли мають розширення "mtxpr". Вони невеликі (1-4 кб) та закодовані. Переглянути їх не вийде, для цього ми використовуємо спеціальну программу-дешифратор.  Це зроблено для зручності пересилання, оскільки вони займають невеликий об'єм. 

Також, разом із файлами, необхідно ще раз надіслати заявку, тільки тепер її дозаповнити (вписати список учасників, які взяли участь у конкурсі)

Увага! Якщо на одному комп'ютері конкурсні завдання виконують по черзі кілька учнів, файли на кожного з них не потрібні. Їх просто не буде. Всі дані програма запише на один файл на тому комп'ютері, на якому встановлена. Потрібно стільки файлів, скільки комп'ютерів буде задіяно. Однак, якщо конкурс проводиться не в один день, в такому випадку програма створить стільки файлів з результатами, скільки днів на комп'ютері проводився конкурс. Листа з результатами нам на електронну адресу потрібно надіслати до 1 грудня. В темі листа обов'язково необхідно вказати, що в даному листі знаходяться результати конкурсу та назву навчального закладу. 

6. Після надсилання результатів, відповідальна особа повинна протягом трьох діб регулярно заходити на електронну пошту, яка вказана у заявці як така, через яку вестиметься електронне листування, та з якої надійшла заявка. Протягом цих трьох діб ми переглянемо Вашого листа з файлами та надішлемо підтвердження про його отримання. Якщо під час надсилання файлів з результатами щось піде не так й нам надійдуть не ті файли, чи не на всіх учасників, чи файли будуть пошкоджені, ми у листі-відповіді вкажемо Вам про це та попрохаємо надіслати файли повторно. 

У випадку, якщо протягом трьох діб з моменту відправлення листа з файлами та списком відповіді від нас не надійшло (це означатиме, що листа ми не отримали з якихось причин), куратор повинен ще раз надіслати нам такого ж листа та знову очікувати три доби нашої відповіді. 

Увага! У випадку, якщо відповідальна особа надішле не всі результати, колектив "Шкільного порталу" не несе за це відповідальність. В такому випадку сертифікати надійдуть тільки на тих учасників, результати яких до нас надійшли. 

Увага! Якщо у заявці було вказано одна кількість учасників, але на конкурс з'явились не всі, куратор повинен у супровідному листі на ці зміни вказати.   

Увага!  Файли з результатами самі до нас не надішлються. Їх обов'язково потрібно надіслати до вказаного терміну. У випадку, якщо файли до нас не надійдуть, організатор (колектив "Шкільного порталу") не несе відповідальність за неуважність та невідповідальність куратора. В такому випадку електронних сертифікатів учасники та куратор не отримають. 

7. Дочекатись нашого листа з електронними сертифікатами (не пізніше 1 березня). Якщо на 2 березня електронні сертифікати не надійшли, напишіть нам листа та вкажіть на це. 

8. Підведення підсумків конкурсу

 • За підсумками оцінювання, яке здійснить програма та за рішенням журі, учасників буде нагороджено електронними сертифікатами нашого порталу І, ІІ, ІІІ ступенів та електронними сертифікатами за участь.

 • Електронними сертифікатами також буде нагороджено куратора. Вказані електронні сертифікати можна буде роздрукувати на будь-якому принтері (бажано кольоровому).

 • Електроні сертифікати надійдуть на вказану Вами електронну скриньку не пізніше 1 березня. Офіційні результати будуть опубліковані на нашому сайті в цей же період. Повідомлення про це буде опубліковане на головній сторінці нашого сайту. Слідкуйте за новинами. 

Увага! Сертифікати будуть тільки електронні. 

9. Вимоги до комп'ютерів

Програма працює на ОС Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10.  Для роботи на Linux можна використовувати Wine.

Щоб перевірити, чи комп'ютер можна використовувати для конкурсу, Вам потрібно завантажити демонстраційну програму, запустити її та дати відповідь на 10 запитань. Таким чином ви не тільки протестуєте програму, а й спробуєте на собі всі ті типи завдань, частину з яких ми використаємо в конкурсі. По закінченні демонстраційного тестування програма видасть результат та звіт для ознайомлення. Під час самого конкурсу звіту та результату не буде, але в демонстраційній програмі ми вставили звіт для того, щоб Ви проглянули його та переконались у правильності своїх відповідей та у тому, що Ви зрозуміли, як працювати з завданнями.
Також програма під час закриття створить файл, у якому будуть закодовані дані про Ваш результат. Файл знаходитиметься на диску С у папці під назвою Resultat_Lud_Dem (шлях: C:\Resultat_Lud_Dem). Вам потрібно просто візуально перевірити, чи він є та видалити його (обов'язково), оскільки він для Вас не являє цінності і є тільки тестовим файлом для діагностики  комп'ютера на можливість брати участь у конкурсі. Якщо папка з файлом є, це означає, що на цьому комп'ютері можна проводити конкурс, якщо папка з файлом відсутня - цей комп'ютер задіювати не можна, оскільки Вам потрібно буде по закінченні конкурсу переслати нам файли, які створять конкурсні програми, на електронну пошту zno.probne@gmail.com  Вони нам потрібні, оскільки вони несуть закодовану інформацію про результати проходження конкурсу кожним учасником. Якщо файлів не буде, ми не зможемо опрацювати результати учасників з Вашого навчального закладу і вони не отримають електронні сертифікати.

Так потрібно перевірити всі комп'ютери, які Ви плануєте задіяти для проведення конкурсу. І на кожному з комп'ютерів повинна бути вищезгадана папка з файлами в ній. Якщо на якомусь з комп'ютерів цієї папки з файлами не буде, його задіювати не можна.

10. Відеоінструкції кураторам 

1. Відео про те, як правильно заповнити заявку на конкурс "Я - Людина!" (на прикладі заявки на конкурс "Я - козацького роду")

2. Відео про те, як продіагностувати комп'ютери для того, щоб у подальшому їх можна було використовувати для проведення конкурсу.

3. Відео, яке показує, що і як Вам потрібно надіслати після проведення конкурсу на нашу електронну адресу.

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2020