Шкільний портал
Понеділок, 29.04.2024, 04:41
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [388]
Розробки уроків [1048]
Виховні заходи [250]
Реферати [0]
Презентації [88]
Інше [509]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [45]
Конкурс "Педагог-новатор" [3081]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 3748
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Інше

Робота "Вікові особливості гемоцитарного складу та морфо-метрична характеристика гемоцитів АpismelliferaL."
[ · Скачати дистанційно (31,6 МБ) ] 21.06.2016, 21:54

Матеріал № 49

Назва матеріалу: Робота «Вікові особливості гемоцитарного складу та морфо-метрична характеристика гемоцитів АpismelliferaL., районованих  в смт. Глибока Чернівецької області»

У багатьох країнах світу масово вимирають бджоли. Тотальну загибель бджіл – «колапс» бджолиних сімей пояснюють поєднанням безлічі факторів, серед яких вплив хімікатів, пестицидів та інсектицидів, враження бджіл кліщами, бактеріями, грибками або вірусами. Одна з основних гіпотез трактує, що причиною є зниження імунітету медоносних бджіл.

Мета роботи: визначення породної приналежності, вивчення типології, морфо-метричних особливостей гемоцитів та гемоцитарного складу робочих бджіл Аpismelliferа, районованих в смт. Глибока Чернівецької області..

Завдання: за аналізом кубітального індексу встановити породну приналежність Apismellifera, районованих в смт. Глибока Чернівецької області; визначити типологію та морфо-метричні особливості клітин гемолімфи робочих бджіл; проаналізувати гемоцитарну формулу досліджуваних бджіл різного віку.

 В основі клітинного імунітету лежать реакції, реалізовані клітинами гемолімфи комах – гемоцитами. Вивчення їх особливостей може забезпечити розуміння фізіологічних реакцій медоносних бджіл до стресових факторів, які можуть бути пов'язані з втратою сімей.

Метою нашої роботи було визначення породної приналежності, вивчення типології, морфо-метричних особливостей гемоцитів та гемоцитарного складу робочих бджіл Аpismelliferа, районованих в смт. Глибока Чернівецької області.

 Для досягнення мети поставлені наступні завдання:

1) за аналізом кубітального індексу встановити породну приналежність Apismellifera, районованих в смт. Глибока Чернівецької області;

2) визначити типологію та морфо-метричні особливості клітин гемолімфи робочих бджіл;

3) проаналізувати гемоцитарну формулу досліджуваних бджіл різного віку.

Матеріали та методи дослідження

Об’єктом дослідження були робочі бджоли Apismellifera осінньої генерації 50-, 70- і 90-денного віку, районовані в смт. Глибока Чернівецької області.

Предмет дослідження:кубітальний індекс крила, клітини гемолімфи, гемоцитарна формула.

Методи дослідження:морфометричні, цитологічні. 

 

Медоносні бджоли (Apismellifera)  постачають близько однієї третини продуктів харчування для людини. Торгово-промислове виробництво мигдалю, деяких фруктів (яблуко, абрикос, персик, вишня) і деяких овочів (огірки і дині) не було б можливим без їх ролі в запиленні. В останні десятиліття кількість бджолиних сімей значно скоротилася в більшості сільськогосподарських районів світу. Ця ситуація загрожує глобальному продовольчому постачанню для зростаючого населення планети

Як відомо, імунітет забезпечує стійкість бджолиної сім'ї до негативних впливів. У формуванні імунітету медоносних бджіл бере участь весь організм як цілісна система, в якій захисні механізми організму взаємопов'язані. Захист комах від патогенів забезпечують анатомічні та фізіологічні бар'єри покривів і кишечника, а також скоординована робота клітинних і гуморальних компонентів гемолімфи і жирового тіла.

Морфологія і кількісне співвідношення клітин гемолімфи змінюються на різних стадіях розвитку комах, в різні сезони року, при впливі на комах різних біотичних й абіотичних факторів, залежать від соціального статусу (в соціальних комах) . Дослідниками отримано відомості про формені елементи гемолімфи Аpismelliferа; проведено класифікацію гемоцитів, вивчено особливості накопичення в них різних речовин, морфо-функціональні зміни в онтогенезі. Разом з тим, цілий ряд питань ще не з'ясовано. До цього часу немає уніфікованої класифікації гемоцитів бджіл, що ускладнює дослідження клітинних факторів імунного захисту комах. Розуміння клітинного імунітету медоносних бджіл може забезпечити нові погляди на їх метаболічні реакції за умов впливу чинників, що загрожують їх виживанню.

Щоб переглянути чи завантажити матеріали, перейдіть за посиланням:

https://yadi.sk/d/o03tnPT2shGbC

 

 

Категорія: Інше | Додав: Ростислав | Теги: конкурс, ЗНЗ, педагог-новатор, Глибоцький ліцей, Бджоли, матеріал, ЗОШ, учитель, ІКТ, розробка
Переглядів: 688 | Завантажень: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024