Шкільний портал
П`ятниця, 03.05.2024, 14:24
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файлівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Програми [21]
Підручники та посібники [388]
Розробки уроків [1048]
Виховні заходи [250]
Реферати [0]
Презентації [88]
Інше [509]
Заявки [9]
Тестові завдання [2]
Відео [45]
Конкурс "Педагог-новатор" [3081]
Натисніть, щоб ознайомитись з матеріалами
Наше опитування
Чи подобаються Вам наші конкурси
Всього відповідей: 636
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Файли » Підручники та посібники

«Емпатія у вихованні та розвитку особистості дитини – сенс, актуальність. Роль батьків, педагогів, соціуму»
[ · Скачати дистанційно (31 КБ) ] 03.07.2023, 12:40

Конкурс "Педагог-новатор 2023"

Конкурсний матеріал №274

Номінація: "Кращий науково-методичний матеріал"

Назва матеріалу:

«Емпатія у вихованні та розвитку особистості дитини – сенс, актуальність. Роль батьків, педагогів, соціуму»

Емпатія - це відгук людини на почуття і стан іншого. Емпат чітко бачить і розуміє, що саме відбувається зі співрозмовником в даний момент (в емоційному плані). При цьому він порівнює свої власні вчинки, думки і емоції зі станом цієї людини. Наприклад, коли ми читаємо книгу або дивимося фільм, то волеюневолею намагаємося увійти в роль головного героя, опинитися на його місці (співпереживаємо йому) - це теж прояв даного почуття, закладеного в нас природою, що обумовлено схильністю до «емоційного відгуку» через вродженні здібності.

Емпатія не притаманна людині від народження, а розвивається в процесі життя при взаємодії дитини з людьми. У зовсім маленьких дітей емпатія відсутня, але присутній егоцентризм - зосередженість на власному «я»: - весь всесвіт для мене одного.

Найперша умова - отримання власного позитивного досвіду - це основа для розвитку емпатії. Дитина навчається, дивлячись на інших людей, спостерігаючи за їхньою взаємодією і величезне значення відіграє те, як родина, педагоги та інші оточуючі ставляться до дитини. Наступний етап розвитку емпатії у дитини - це усвідомлення дитиною власних емоцій і почуттів. Той, хто може розуміти, що з ним відбувається, буде краще згодом розуміти почуття іншої людини. Заключний етап розвитку емпатії - усвідомлення того, що ймовірно відчуває інша людина,це вже перехід власне до співпереживання. На цьому етапі батькам важливо розмовляти з дітьми, важливо обговорювати різні ситуації, які виникають у житті. Для практики підходить все: реальні життєві ситуації, які відбулися з вами або з іншими людьми, ситуації, взяті з художніх творів, фільмів чи мультфільмів. Ви можете обговорювати як життєві ситуації, учасником яких є ви або дитина, так і ті ситуації, в яких ви - сторонній спостерігач.

 

 

 

 

Категорія: Підручники та посібники | Додав: Ростислав | Теги: спілкуванні, взаємодії дитини з людьми, спостерігач, прагнення до повного розуміння і пр, емоції дитини, етап розвитку емпатії, Емпат, емпатія батька, емпатія – це, дитячо-батьківські відносини, розуміти інших і розділяти їх почут, опинитися на його місці, прояв даного почуття
Переглядів: 87 | Завантажень: 50 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Copyright MyCorp © 2024