Розробка уроку з української мови, 2 клас «Прикметники подібні та протилежні за значенням»
Автор: Бондаренко Валентина Іванівна, вчитель початкових класів Нововоронцовської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Нововоронцовської селищної ради Херсонської області
Мета. Удосконалювати вміння добирати до прикметників близькі й протилежні за значенням слова, вживати їх у прямому та переносному значенні, вправлятися в доцільному доборі прикметників; розвивати мовлення, увагу, самостійність в роботі; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
1.Організація класу
- Стали, дітки, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
2.Каліграфічна хвилинка:св іж свіжий
Звуко-буквенний аналіз цього слова.
(Паралельно цьому перевіряється домашнє завдання:
- Зачитай речення,в якому предмети порівнюються за кольором; за висотою і т. д.)
3.Робота над темою уроку .
- Тема наша не проста, та для вас цікава.
Будуть в ній нові слова, буде і забава.
І в скарбничку мовну цю,поки вивчим тему
Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо.
- Прочитайте діалог.
- Миколко, не сідай на землю. Вона ще сира,простудишся.
- А коли ж вона звариться?
- Поясніть малому Миколці ,що означає слово «сира»? Доберіть до нього слово – близьке і протилежне за значенням.
Гра «Знайди без затримки»
Важкий низька
Великий порожня
Висока малий
Повне легкий
3.1.Робота з підручником
Виконання вправи 336,с 127
- Введіть словосполучення «свіжий хліб» у речення.
Встановіть зв'язок слів у реченні
Свіжий хліб лежав на столі.
3.2.Запам’ятаємо вимову і написання слова
метро
- Прочитайте вірш Н. Забіли.
В метро спускаємося вмить
по сходах-самоходах-
в підземних залах все блищить,
аж захопило подих..
-Відшукайте це слово у вправі 337 і запишіть його у зошит.
3.3.Робота над вправою 337 та пояснення виконання домашнього завдання( вправа 338)
3.4.Фізкультхвилинка.
3.5.Робота в групах. Демонстрація уривка мультиплікаційного фільму «Козлик та Ослик»
«Чорний та білий капелюх» - по групах відібрати позитивні та негативні риси характеру героїв. Утворити пари.
Козлик. Добрий,веселий,щедрий,добродушний,уважний.
Ослик. Сумний, злий,скупий,хитрий,байдужий.
3.6.Заміни слово в реченні.
У Сергійка м’який характер.
Його портфель був порожній.
4. Підсумок уроку.
- Чого ж ми навчилися?
Змінювати слова в реченні
|
Написання слова «метро»
|
Підбирати прикметники,подібні та протилежні за значенням
|
Бути добрими,щедрими, зичливими.
|
|