Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 161
Назва матеріалу:
Урок музичного мистецтва у 3 класі. Тема: Царство народних танців
Мета: поглибити знання школярів про таецювальну музику,
збагатити уявлення третьокласників про танці народів світу;
познайомити з поняттям канон;
розвивати емоційну сферу школярів, почуття ритму, предметні компетентності;
виховувати виконавську і слухацьку культуру, підтримувати пізнавальний інтерес
до народної та професійної музики
Обладнання: презентація, малюнки,музичні інструменти,мультимедійна дошка,ноутбук,записи відео танців, пісень
Тип уроку: мандрівка із застосуванням ІКТ
Хід уроку
І.Орг.момент
1.Вхід під музичний супровід «Лезгинки» М.Глинки
2.Привітання
«Дзень – дзелень дзвенить дзвінок,
Починається урок –
Доброго,всім дня!
Доброго!
ІІ.Повідомлення теми та мети уроку
1.Пояснення вчителя
Лист від китів
«Любий друже! Запрошуємо тебе до Царства народних танців – найдавнішого царства танцювальної країни.
Тут живуть танці різних народів: України і Росії, Білорусі та Польщі,Грузії та Чехії, Угорщини і Італії та багатьох країн світу.» Ваші 3 Кити
- А що ж таке танець?
- Що ви знаєте про танці?
- Назвіть вам відомі танці?
- Де їх можна побачити?
2. Розповіді дітей
(дивимося відео танців і розповідаємо)
3.Актуалізація опорних знань
-Назвіть танці, які щойно прозвучали?
- Яке походження вони мають?
- Які ще українські народні танці вам відомі?
-А що ви про них знаєте?
4. Гра - ребус «Відгадай танок»
. ІІІ Фізхвилинка
«Всі підняли руки – раз,
На носках стоїть весь клас,
Два присіли – руки вниз
На сусіда подивись.
Раз і вгору, два і вниз
На сусіда подивись,
Будем ноти ми вивчати
Разом весело співати
ДО-ДО,РЕ-РЕ,МІ-МІ,ФА,СОЛЬ-СОЛЬ,ЛЯ-ЛЯ,СІ-СІ,ДО
ДО-ДО,СІ-СІ,ЛЯ-ЛЯ,СОЛЬ,ФА-ФА,МІ-МІ,РЕ-РЕ,ДО»
ІV. Вокально – хорова робота
- Діти, до нас сьогодні на урок завітав український народний хор під керівництвом Григорія Верьовки
- Виконання пісні «Гарний танець Гопачок» (Клас співає, грає,танцює)
V. Робота з картою
Коли йдуть у мандрівку, обов ‘язково беруть карту, щоб не заблукати.Ось у нас теж є карта Царства народних танців. Давайте прочитаємо, які ж у ній є міста.Яким країнам вони належать:
Україна (Козачок,Аркан,Гопак,Метелиця,Коломийка);
Росія (Кадриль,Камаринська,Бариня);
Білорусь (Бульба, Крижанок);
Польща (Мазурка, Кроков’ як);
- Аще ми сьогодні прослухаємо і заспіваємо музичні твори Чехії та Грузії.
( Робота в парах) – Назвати танці країн.
VІ. Робота над підручником (с.90)
- Сьогодні на уроці ми розучимо румунську народну пісню «Дід Андрій»
- Виконання вчителем пісні
- Виконання учнями пісні
VІІ. Робота зі словничком
Канон,лезгинка,полька
VІІІ.Продовження роботи
Виконання пісні «Дід Андрій» каноном
ІХ.Слухання музики
1.Розповіді дітей про композитора М.Глинку та музичний твір «Руслан і Людмила»
2. Слухання музичного твору «Руслан і Людмила» М.Глинки (уривок «Лезгинка»)
3. Аналіз твору
-Які картини намалювала музика?
- Який характер танцю?
- Спробуй передати мелодію оплесками.
Х. Виконання пісні «Полька»
ХІ.Підсумок уроку
- Що нового дізналися на уроці?
- Чим відрізняється танець і танцювальність?
- З якою оперою ви познайомилися, хто її автор?
ХІІ.Оцінювання учнів
ХІІІ.Прощання
«Дзень – дзелень
Дзвенить дзвінок,
Вже закінчився урок.
Допобачення!
Допобачення!
ХІV. Вихід із класу під чешську народну пісню «Полька»
|