Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 52
Назва матеріалу:
Урок – подорож з математики у 3 класі «Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 39 : 3. Розв’язування рівнянь» .
Мета: ознайомити учнів з прийомом ділення чисел виду 39 : 3;
формувати вміння ставити питання до задач за поданою умовою;
вправляти у розв'язуванні рівнянь;
розвивати вміння логічно мислити, міркувати;
виховувати інтерес до предмета, любов до рідного краю.
Тип уроку: урок – подорож.
Методи : словесні , наочні, практичні, інтерактивні.
Обладнання : проектор, ноутбук, картки з прикладами (дод. 1.1),
відео та музика (дод. 1.2).
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок, починається урок
Працюватимем старанно,
Щоб почуть наприкінці:
Що у нашім 3-м класі
Діти просто МОЛОДЦІ! (Слайд 1)
Учень. Нікопольщина – це козацька земля!
Нікопольщина – ти батьківщина моя!
Нікопольщина – золотої пшениці лани.
Нікопольщина – батьківщина найкращих синів! (Слайд 2)
-Ми народилися і живемо на такій чудовій, мальовничій землі. Тут народилися і живуть наші батьки, тут – коріння славетного нашого роду. ! І сьогодні ми з вами здійснимо математичну подорож стежками рідного краю.
А подорожувати ми будемо ось по цій карті:
С. Кам’янське ----- пл. Б. Хмельницького ----- м. І.Сірка -----
Водоспад ----- Цілюще джерело ----- С. Кам’янське.
(Слайд 3)
-Починаємо з с. Кам’янського (Слайд 4) , щоб потрапити до наступної зупинки нам треба перевірити домашнє завдання, написати математичний диктант та каліграфічну хвилинку.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Каліграфічна хвилинка. (Слайд 5)
-А чи знаєте ви, що у Нікопольському районі 68 населених пунктів.
-Запишіть каліграфічно число, яке вказує на кількість пунктів.
-Яке це число? Скільки у цьому числі десятків, одиниць?
-Розкладіть число 68 на розрядні доданки.
3. Математичний диктант. (Слайд 6)
Перший множник 14, другий – 5. Знайдіть добуток.
Ділене 540, дільник 6. Знайдіть частку.
Число 17 збільшили в 3 рази.
Знайдіть частку чисел 240 і 4.
На яке число треба помножити 7, щоб отримати 560?
На яке число треба розділити 320, щоб отримати 8?
Відповіді: 70, 90, 51, 60, 80, 40.
-Молодці, ми з вами потрапили до м. Нікополь, на пл. Б. Хмельницького. (Слайд 7)
- А чи знаєте ви хто такий Б. Хмельницький. (Відео 1 )
-Продовжуємо нашу подорож.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим прийомом ділення двоцифрового числа на одноцифрове.
-Подорожуючи рідним краєм ми проїжджаємо лани пшениці, плодові сади та овочеві поля.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота. ( На слайді завдання)
- Назвіть двоцифрові розрядні числа, які можна розділити на 2 (20; 40; 60; 80); на З (З0; 60; 90). (Слайд 8)
- Подайте число 36 різними способами у вигляді суми двох доданків, кожний із яких ділиться на 2. (Слайд 9)
- Замініть число 72 сумою зручних доданків, кожний із яких ділиться на 4.
2. Аналіз способу обчислень . (Пояснення на дошці)
- Розгляньте записи і поясніть спосіб ділення 39 : 3 = (З0 + 9): 3 =
З0 : 3 + 9 : 3 = 10 + 3 = 13 (Слайд 10)
(Для того, щоб поділити двоцифрове число на одноцифрове, потрібно число 39 розкласти на суму розрядних до банків, а потім кожний з доданків розділити на 3. Результати додати.)
Пам'ятка (Слайд 11)
1) Замінюю ділене сумою розрядних доданків.
2) Ділю кожний доданок суми на число.
3) Додаю отримані частки.
3. Первинне закріплення .
-Діти, у кожного на парті лежать овочі з Нікопольських полів, дотримуючись алгоритму ділення запишіть розв’язок виразів. ( 84 : 2, 69 : 3, 46 : 2, 93 : 3).
(Приклади записані на овочах ( додаток 1. 1) )
-Молодці, ми потрапили з вами на історичне місце – м. кошового отамана Івана Сірка. (Відео 2) (Слайд 12)
- Час нам з вами відпочити.
Фізкультхвилинка (пісня «Ми маленькі козачата») (Слайд 13)
-Продовжуємо нашу подорож.
V. Розвиток математичних знань.
1. Робота над задачею. (Задача № 889) (Слайд 14)
Крім злакових культур на Нікопольщині ще вирощують і гречку.
- Прочитайте задачу.
-Що відомо? Що треба взнати?
-Якою дією шукатимемо відповідь на питання завдання? (Діленням)
2. Розв'язування рівнянь , виразів з буквеними значеннями.
- Те місце, куди ми направляємося пов’язане з водою та гранітом. Розв’язавши завдання , ви зможете там опинитись.
(Виконання завдання №890, 891 самостійно)
Перевірка (Слайд 15, 16)
-Ось ми і потрапили з вами до чарівного світу води та граніту. (Відео 3) (Слайд 17)
4. Творча робота над задачами. (№892, 893)
- Ідучи до наступної зупинки, ми відвідаємо хлібопекарню. (Задача №892) (Слайд 18)
-Прочитайте умову задачі.
- За скільки годин прикрашає 24 торти один кондитер? (За З години)
- За скільки годин прикрашає 24 торти другий кондитер? (За 2 години)
- Поставте питання до задачі, щоб остання дія була додавання. .
Скільки тортів за І годину прикрашають обидва кондитери?
(Учень розв’язує задачу біля дошки)
Задача №893.
Знайомство з задачею, складання короткого запису на дошці та самостійне розв'язання.
- Ось ми і потрапили з вами до с. Борисівка, яке славиться цілющим джерелом. (Відео 4) (Слайд 19)
VI. Підсумок уроку.
1. Вправа «Мікрофон».
-Тепер, коли усі найкращі місця пройдено, ми можемо повернутися додому. (Слайд 20) Ви порадували нас своїми знаннями з математики, своєю активністю, працездатністю, умінням співпрацювати з вчителем та товаришами, а які враження у вас залишилися від уроку?
- Що ми сьогодні навчилися?
- Чи сподобалась вас мандрівка?
- Що вам найбільше запам'яталось?
- Яку мандрівку ви б хотіли здійснити наступного разу ?
VII. Домашнє завдання. (Слайд 21)
|