Конкурс "Педагог-новатор 2017"
Конкурсний матеріал № 78
Назва матеріалу:
Розвиток зв’язного мовлення. Лист однокласнику, бабусі, товаришу. Українська мова. 3 клас.
Мета :
- познайомити учнів із різновидами листів , навчити правилам оформлення , листування заповнення конверта ;
- розвивати образне мислення , мовлення дітей , уміння висловлювати свої думки ;
- виховувати повагу до праці листоноші .
Обладнання : тлумачний та орфографічний словники , конверти , презентація .
Хід уроку
І. Організаційний момент .
Милі учні , всі сідайте ,
Руки правильно складайте .
Пролунав для вас дзвінок ,
Починаємо урок !
ІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Відгадайте загадку:
Він розносить нам газети
І журнали , і листи ,
Не легка в нього робота ,
Ми чекаємо його залюбки ( Листоноша )
- Що це за професія ?
- Які словами – синоніми можна підібрати до цієї професії ?
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Відгадайте загадку :
Полетить куди завгодно ,
Все без мови розповість . ( Лист )
- На уроці розвитку мовлення ви дізнаєтесь про історію виникнення листівок і спробуєте власноруч правильно написати листа .
ІV.Робота по темі уроку .
1.Слово вчителя .
- Відкрийте Тлумачний словник і знайдіть значення ,, поштовий лист ‘’ .
Коли не існувало інтернет - технологій , а телефони були стаціонарними і знаходились не в кожній квартирі, люди писали один одному листи. За допомогою чорнила і паперу вони намагалися це зробити . Далі клали лист у конверт, підписували адресата і клали його в поштову скриньку. Шлях тривав не один тиждень . Тільки після цього повідомлення досягало пункту призначення.
-Які види листівок ви знаєте ?
2. Робота з словниковими словами .
-Давайте зараз дізнаємося про нові слова , запишемо їх і запам’ятаємо .
АДРЕСА .Позначення місця розташування житла людини або будівлі , напис на конверті, пакунку і т. ін., що вказує на місце призначення та одержувача.
АДРЕСАТ.Той, кому адресується, посилається лист, телеграма і т. ін.; одержувач.
ІНДЕКС .Покажчик, список, перелік чого-небудь.
АДРЕСАНТ . Той, хто надсилає листа, телеграму, бандероль; відправник.
МАРКА .Знак оплати поштових, гербових і т. ін. зборів у вигляді маленького чотирикутного папірця з зазначеною на ньому ціною та певним зображенням.
-Назвіть свою адресу .
-Назвіть свій індекс .
3. Правила підпису конверта .
Аби лист знайшов свого адресата, важливо правильно підписати поштовий конверт.
• Адресу отримувача потрібно вказувати у правому нижньому куті . Адресу відправника – у лівому верхньому куті конверта.
• Інформація про відправника та одержувача повинна бути написана розбірливим почерком.
• При заповненні конверта не можна наносити зайві написи, наклейки або знаки.
• Не можна скорочувати назви вулиць і населених пунктів .
• Заповнювати дані на конверті можна будь-якими чорнилами, окрім червоного, жовтого та зеленого.
4. Гра ,, Мікрофон “.
-Навіщо писати листи?
-Як правильно написати ?
-Що потрібно мати , щоб відіслати листівку ?
-Без чого конверт не досягне місця призначення ?
5. Правила написання листа .
1.Звертання ( кому призначено листа ).
2.Зміст , повідомлення про події .
3.Запитання .
4.Прохання на відповідь .
5.Прощання .
6.Дата і підпис .
6.Гра ,, Перевір себе “.
Розташуйте речення у правильній послідовності :
Привіт , Світланко !
Як ти плануєш свої канікули ?
Ми завжди придумуємо нові справи .
Мене вибрали в класі старостою .
Напиши мені відповідь , будь ласка .
Твоя щира подруга Оленка .
Хлопці майструють , а дівчатка шиють .
До скорого побачення .
23 березня
Наш клас досить дружній .
7. Фізкультхвилинка .
V. Складання тексту учнями .
1. Бесіда з метою упорядкування необхідного матеріалу .
-Кому будете адресувати ваш лист ?
-Згадайте правила написання власних назв ?
- Який розділові знаки ставимо після звертання ?
- Про що буде ваш лист ?
- Які запитання поставите до адресата ?
- Для чого потрібний підпис ?
2. Робота в парах . Складання усної зв’язної розповіді .
VІ. Самостійне написання тексту учнями .
1.Диференційоване завдання .
Написати листа :
1 група – однокласнику ;
2 група – бабусі ;
3 група – товаришу .
2. Перевірка написаного, взаємоперевірка , виправлення недоліків, помилок .
3. Слухання та рецензування окремих робіт .
VІІ. Підсумок уроку .
Людина не може існувати без спілкування . Кожна отримана вами листівка – це радість , посмішка , позитивний настрій . Давайте поважати професію листоноші , адже він розносить різні звістки по всьому світу !
VІІІ. Домашнє завдання.
Підписати конверт , написати листа сусіду по парті .
|